سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / سامسونگ در پی فروش چیپست های اگزینوس به ZTE و سایر تولیدکنندگان است – دانلود رایگان نرم افزار

سامسونگ در پی فروش چیپست های اگزینوس به ZTE و سایر تولیدکنندگان است – دانلود رایگان نرم افزار

برای مدتی بسیار طولانی، کوالکام سهمی بسیار بزرگ از بازار پردازنده های میان رده و پرچمدار موبایل داشته است، اما احتمالاً بزودی یک رقیب جدید ظهور می کند
حالا گسترش تجارت و تولیدات اگزینوس می تواند دقیقاً همان چیزی باشد که ZTE لازم دارد. البته سامسونگ کماکان جزییات خاصی درباره قرارداد احتمالی خود با ZTE منتشر نکرده و باید تا انتشار اخبار تکمیلی منتظر ماند.

تا به اینجای کار می توان حدس زد که سامسونگ از توان و ظرفیت کافی برای رقابت با شرکت هایی مثل مدیاتک و کوالکام برخوردار است. به جز این ها، رقیب بزرگ دیگری که باقی می ماند HiSillicon است؛ اما این شرکت هم از زیرمجموعه های هواوی به شمار می آید که چیپست های کایرین را به صورت انحصاری برای همین کمپانی چینی تولید می کند.

بخش اعظمی از درآمد سامسونگ با فروش چیپ های حافظه به تقریباً هرکسی تامین می شود و کره ای ها امیدوارند که با ارائه چیپست های مبتنی بر ARM خود، قادر به تکرار موفقیت پیشین باشند. سامسونگ همیشه واحد System LSI خود را همچون یک شرکت مستقل در نظرگرفته است؛ بنابراین فروش قطعات سخت افزاری به سایر شرکت ها موضوع چندان غافلگیرکننده ای نیست.

برای مدتی بسیار طولانی، کوالکام سهمی بسیار بزرگ از بازار پردازنده های میان رده و پرچمدار موبایل داشته است، اما احتمالاً بزودی یک رقیب جدید ظهور می کند. سامسونگ به صورت رسمی تایید کرده که در حال مذاکره با چند شرکت، از جمله شرکت چینی ZTE است تا چیپست های اگزینوس خود را برای استفاده در موبایل های هوشمند، تبلت ها و سایر دیوایس ها به آنها بفروشد.

مدیر واحد System LSI می گوید که سامسونگ مشغول مذاکره با تمام تولیدکنندگان است؛ اما مذاکره با ZTE احتمالاً جالب تر از سایرین باشد. وقتی دولت آمریکا ZTE را از خرید تکنولوژی های این کشور منع کرد، دسترسی ZTE به چیپست های کوالکام پایان یافت. بدیهی است که ZTE می توانست برخی قطعات را جایگزین کند، اما هیچ تولیدکننده چیپست بزرگی در خارج از خاک آمریکا وجود نداشت.

درباره ی back118

همچنین ببینید

ایلان ماسک می خواهد جاذبه مصنوعی فیلم 2001: ادیسه فضایی را به حقیقت بدل کند – دانلود رایگان نرم افزار

اگر فیلم «2001: ادیسه فضایی» استنلی کوبریک را دیده باشید، حتماً یکی از به یاد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *