سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / وزیر ارتباطات: مسئولان درباره ارزهای دیجیتال باید آگاهی بیشتری داشته باشند – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

وزیر ارتباطات: مسئولان درباره ارزهای دیجیتال باید آگاهی بیشتری داشته باشند – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

موضوع ارزهای دیجیتال مبحث تازه‌ای نیست و سیاستی که دولت در قبال آن پیشی گرفته در برخی زوایا و دیدگاه‌ها با یکدیگر تفاوت دارد
موضوع ارزهای دیجیتال مبحث تازه‌ای نیست و سیاستی که دولت در قبال آن پیشی گرفته در برخی زوایا و دیدگاه‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. بانک مرکزی محتاطانه‌تر با این موضوع برخورد می‌کند و وزارت ارتباطات بی‌پرواتر سراغ این پدیده رفته است. وزیر ارتباطات در نشست خبری آنلاین امروز خود روی موضوع لزوم استفاده از فناوری ارز دیجیتال تاکید دوباره داشته و خبر داده که ایران می‌تواند در سال آینده اولین گام‌های پیاده‌سازی ارز دیجیتال بومی را داشته باشد.

«موضوع ارز به بانک مرکزی دخل دارد اما زمانی که پسوند دیجیتال به آن اضافه می‌شود، بحث ارز دیجیتال به میان می‌آید که آن را به فناوری اطلاعات و ارتباطات ربط می‌دهد. بارها تاکید داشته‌ایم که دانش مسئولان در این حوزه با کم و کاستی روبروست و از همین رو در وزارتخانه تصمیم گرفتیم که دستگاه‌ها و عوامل اجرایی مربوط به این موضوع، درباره مباحث مختلف فین‌تک‌ها و ارزهای دیجیتال آگاهی کامل و به‌روزی داشته باشند.»

«محمدجواد آذری جهرمی» در این نشست با انبوه سوالات خبرنگاران درباره ارز دیجیتال روبرو بود و سعی کرد این موضوع را کمی بیشتر شفاف‌سازی کند. به گفته او فراخوان اولیه توسط وزارت ارتباطات و پست‌بانک به عنوان متولی ارز دیجیتال بومی داده شده و کارشناسان حاذق و ماهر این حوزه در اوایل سال آینده شناسایی و معرفی می‌شوند تا در کنار یکدیگر برنامه‌ای مدون برای ساخت ارز دیجیتال بومی را طراحی کنند:

وزیر ارتباطات پیش‌تر از عقیده خود درباره دگرگونی سیستم‌های اقتصادی و حاکمیتی و حتی سیاسی در جهان بعد از گسترش و توسعه ارزهای دیجیتال گفته بود و تاکید کرده بود که این مساله می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند.

جهرمی خبر می‌دهد که فراخوان‌های لازم از طریق پست بانک برای تولید ارز بومی دیجیتال داده شده و قرار است کارشناسان گوناگون مختلف این سازمان با همکاری بانک مرکزی و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط زوایای مختلف ارز دیجیتال و عرضه آن در کشور را بررسی کنند. او خبر می‌دهد که بیت کوین و موارد مشابه دارای زوایای فنی، اقتصادی و حتی فقهی هستند که همگی باید توسط کارشناسان سنجیده شود تا مدل نمونه اولیه در سال آینده بتواند رونمایی شود.

درباره ی back118

همچنین ببینید

ایلان ماسک می خواهد جاذبه مصنوعی فیلم 2001: ادیسه فضایی را به حقیقت بدل کند – دانلود رایگان نرم افزار

اگر فیلم «2001: ادیسه فضایی» استنلی کوبریک را دیده باشید، حتماً یکی از به یاد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *