سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / خشونت به بازی های ویدیویی ارتباطی ندارد؛ جلسه ترامپ بی نتیجه بود – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

خشونت به بازی های ویدیویی ارتباطی ندارد؛ جلسه ترامپ بی نتیجه بود – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

بامداد امروز دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با برخی از تاثیرگذارترین افراد حاضر در صنعت گیم، سازمان های مادر و اعضای کنگره ملاقات کرد تا به صحبت درباره خشونت در بازی های ویدیویی بپردازد

حاضرین در جلسه می گویند به ندرت صحبتی از محدودیت های جدی دولتی روی محتویات شده است و مذاکرات بیشتر روی محدودیت سنی سختگیرانه تر و تدابیر داوطلبانه ای که فعالان صنعت بازی می توانند به کار بگیرند متمرکز بوده است. یکی از حضار می گوید: «رییس جمهور، توسعه دهندگان بازی را به بررسی کارهایی که می توان برای داشتن جامعه ای سالم تر انجام داد ترغیب کرد، و صحبت ها به همین محدود شد.»

در این بین فعالان صنعت بازی در تلاش بوده اند که رویی خوش به  ترامپ نشان دهند و در عین حال منطقی متقابل ارائه دهند. اتحادیه سرگرمی های نرم افزاری در بیانیه ای می گوید: «ما از این فرصت برای ملاقات با رییس جمهور و دیگر مقامات منتخب کاخ سفید استقبال کردیم. ما به صحبت درباره تحقیقاتی علمی پرداختیم که هیچ ارتباطی میان بازی های ویدیویی و خشونت نشان نمی دهند، درباره حفاظت از بازی های ویدیویی در متمم اول قانونی اساسی صحبت کردیم و اینکه چگونه سیستم رده بندی سنی به والدین کمک می کند تا تصمیماتی آگاهانه بگیرند.»

دانشگاه یورک اخیراً در تحقیقی که مورد استناد اتحادیه مورد اشاره قرار گرفت اعلام کرد هیچ ارتباطی میان بازی های ویدیویی خشونت آمیز و رفتارهای خشونت آمیز وجود ندارد. وقتی جو بایدن، معاون پیشین رییس جمهور آمریکا هم در سال 2013 به صحبت درباره خشونت در بازی های ویدیویی پرداخت، فعالان صنعت بازی از همین عدم وجود شواهد علمی برای متقاعد ساختن او استفاده کردند.

بامداد امروز دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با برخی از تاثیرگذارترین افراد حاضر در صنعت گیم، سازمان های مادر و اعضای کنگره ملاقات کرد تا به صحبت درباره خشونت در بازی های ویدیویی بپردازد. این ملاقات که از هفته پیش برنامه ریزی شد، یکی از واکنش های ترامپ به تیراندازی پارکلند بود که مرگ 17 نفر را به همراه داشت. از زمانی که خاک سفید برگزاری این جلسه را وعده داد، رییس جمهور آمریکا به خاطر پرت کردن حواس ها از فروش آزادانه اسلحه و تمرکز روی بازی های ویدیویی مورد انتقاد قرار گرفت.

در نهایت مشخص نیست که ترامپ این مسئله را تا کجا پیش خواهد برد و آیا قوانینی در رابطه با بازی های ویدیویی به تصویب می رساند یا خیر، اما حتی سخت ترین منتقدین بازی های ویدیویی حاضر در جلسه هم عقیده دارند که محدودیتی برای محتویات خشونت آمیز به وجود نخواهد بود

بسیاری از جزییات مورد بحث در این ملاقات، محرمانه باقی مانده اما گفته می شود ترامپ جلسه ای عجیب با مهمانان خود داشته است. جلسه با نمایش ویدیویی تقطیع شده از صحنه های بسیار خشونت آمیز در بازی های مختلف شروع می شود؛ ویدیویی که بعداً در اکانت رسمی کاخ سفید در وب سایت یوتوب هم قرار گرفت. به گزارش واشنگتن پست، بعد از نمایش این ویدیو رییس جمهور آمریکا از مهمانان پرسید: «این خشونت است، نیست؟»

احتمالاً یکی از دلایل طرح این دست از مسائل، به مهمانانی ارتباط دارد که به جلسه دعوت شده شده بودند. هیچ یک از سه نفری که در کنار ترامپ از منتقدان بازی های ویدیویی به شمار می روند، هیچ فعالیتی در این حوزه نداشته اند و به خاطر فعالیت هایشان در حوزه های دیگر شهرت دارند. ملیسا هنسون، عضو Parents TV Council عمدتاً درباره ارزش های لیبرال در هالیوود می نویسد و کول دیو گراسمن هم در آموزش تاکتیک های نظامی به افسران پلیس تخصص دارد؛ ضمناً مدتی پیش از خود گراسمن نقل شد که به چند افسر پلیس گفته: «این وظیفه شماست که سختگیر باشید و آن حرامزاده ها را هنگامی که برای قتل کودکان ما می آیند بکشید.»

از طرف دیگر، افرادی مانند استراوس زلنیک، مدیرعامل راک استار گیمز و رابرت آلتمن، مدیرعامل زنیمکس (کمپانی مادر بتسدا) به این جلسه دعوت شده بودند و مایک گالاگر، مدیر اتحادیه سرگرمی های نرم افزاری هم از دیگر مدعوین بود. گفته می شود اعضای کنگره تمایلی به فشار آوردن به بازی های ویدیویی نداشته اند و ویکی هارتزلر، یکی از اعضای کنگره آمریکا بعد از اتمام جلسه در بیانیه ای گفت که مکالمات نباید به بازی های ویدیویی و فروش سلاح محدود شود و به عنوان مثال صنعت فیلم سازی هم عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود.

درباره ی back118

همچنین ببینید

بهترین برنامه‌ها برای تهیه و ویرایش اسکرین شات در گوشی های اندروید – دانلود رایگان نرم افزار

گرفتن اسکرین شات از صفحه ابدا کار سختی نیست. کافیست دو دکمه را همزمان بفشارید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *