سرخط خبرها
خانه / علم و فناوری / تغییر رنگ اشیاء با روش چاپ سه بعدی – دانلود رایگان نرم افزار

تغییر رنگ اشیاء با روش چاپ سه بعدی – دانلود رایگان نرم افزار

خبرگزاری ایسنا: پژوهشگران دانشگاه ام‌آی‌تی(MIT)، روش جدیدی برای چاپ سه‌بعدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند پس از چاپ، رنگ اشیاء را تغییر دهد
برای استفاده از ColorFab، باید مدل سه‌بعدی خود را به رابط آن آپلود و سپس یک الگوی رنگی انتخاب کنید.

خبرگزاری ایسنا: پژوهشگران دانشگاه ام‌آی‌تی(MIT)، روش جدیدی برای چاپ سه‌بعدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند پس از چاپ، رنگ اشیاء را تغییر دهد.
بخش‌هایی از این شیء که می‌توانند تبدیل شوند، یک طرح پیکسلی دارند و شما می‌توانید از راه رابط ColorFab، پیکسل‌ها را برای فعال کردن (تغییر رنگ) یا غیرفعال کردن (بازگشت به شفافیت) انتخاب کنید.

ممکن است با پیشرفت این روش، پژوهشگران آن را برای استفاده در صنعت پوشاک تنظیم کنند، زیرا تصور می‌کنند بتوان در آینده این روش را برای لباس هم به کار گرفت.

براساس آزمایشات این گروه، تغییر رنگ یک شیء 23 دقیقه زمان می‌برد اما پژوهشگران باور دارند می‌توانند با استفاده از نورهای قوی یا افزودن بیشتر رنگ‌های سازگار با نور، زمان انتظار را کوتاه کنند.

به نقل از انگجت، چاپ سه‌بعدی می‌تواند ایده‌های شگفت‌آور را به اشیاء ملموس تبدیل کند اما ممکن است تکنیک جدید “آزمایشگاه علوم رایانه‌ای و هوش مصنوعی دانشگاه ام‌آی‌تی” (MIT CSAIL)، به نتایج بهتری منجر شود.

این روش که “ColorFab” نام دارد، توانایی خلق اشیایی که می‌توانند پس از چاپ، تغییر رنگ دهند، فراهم می‌کند.

تغییر رنگ اشیاء با روش چاپ سه بعدی

معجزه ColorFab در جوهر سفارشی گروه CSAIL است که رنگ‌های پایه و سازگار با نور یا رنگ‌های فوتوکرومیک دارد.
هنگامی که رنگ‌های سازگار با نور در معرض نور فرابنفش قرار می‌گیرند، رنگ را به صورت رنگ‌های پایه نشان می‌دهند. این رنگ‌ها زیر نور مرئی ناپدید می‌شوند و جوهر شفاف می‌شود.

اگرچه پژوهشگران امیدوار هستند که ColorFab بتواند ضایعات تولید شده را کاهش دهد، هددف‌شان، تنها توانایی ایجاد کالاهایی که تغییر رنگ می‌دهند نیست.

به علاوه، این گروه برای ایجاد یک طراحی تلاش می‌کند که امکان ایجاد رنگ‌های ثانویه را برای ColorFab فراهم می‌سازد.

“استفانی مولر” (Stefanie Mueller)، استاد دانشگاه ام‌آی‌تی و عضو این گروه پژوهشی توضیح داد: به طور کلی، اکنون مصرف مردم، بسیار بیشتر از 20 سال پیش و ضایعات تولید شده آنها نیز بیشتر است. با تغییر رنگ اشیاء، نیازی به تغییر کلی یک شیء نیست

درباره ی back118

همچنین ببینید

ابراز نگرانی روسیه از افزایش تنش در غزه + جهرمی: اقدامی برای مقابله با فیلترشکن‌ها نداشته‌ایم – دانلود رایگان نرم افزار

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت خارجه روسیه از کشتار اخیر فلسطینیان در نوار غزه ابراز نگرانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *