سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / عامل تعطیلی تاینی موویز مشخص شد – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

عامل تعطیلی تاینی موویز مشخص شد – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

چندی پیش سایت «تاینی موویز» که یکی از شناخته‌شده‌ترین سایت‌ها در زمینه دانلود فیلم و سریال بود، بروزرسانی خود را متوفق نمود و کم‌کم لینک‌های دانلودش نیز غیر فعال شدند

چندی پیش سایت «تاینی موویز» که یکی از شناخته‌شده‌ترین سایت‌ها در زمینه دانلود فیلم و سریال بود، بروزرسانی خود را متوفق نمود و کم‌کم لینک‌های دانلودش نیز غیر فعال شدند. در آن زمان مشخص نشد که این اتفاق به چه علت و تحت تاثیر نارضایتی کدامیک از نهاد‌های مربوطه صورت گرفته است اما امروز پس از گذشت حدود یک ماه از اتفاقات مذکور، دبیر ستاد صیانت از محصولات فرهنگی-هنری اعلام نمود که گردانندگان این سایت با شکایت این ستاد تحت پیگرد قضایی قرار گرفتند.

نداشتن مجوز دلیل شکایت از تاینی موویز

او معتقد است که آرشیو سایت‌ها و تلویزیون‌های اینترنتی با آرشیو غنی تاینی موویز که تهیه‌ی آن چند سالی طول کشیده، قابل مقایسه نیست و از آنجاییکه ایرانیان به منبع قانونی مشخصی جهت مشاهده فیلم‌های خارجی دسترسی ندارند، درآینده شاگردانش برای تهیه فیلم‌های نایاب با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

«مهدی یزدانی» دبیر این ستاد در این زمینه گفت:

در همان ابتدای توفق فعالیت سایت ذکر شده، «جعفری دولت‌آبادی» دادستان تهران، علت دستگیری گردانندگان این سایت را «تولید و فروش فیلم‌هایی مبتذل و مستهجن» اعلام نمود. اکنون با مقایسه این صحبت‌ها با مطالب بیان شده توسط یزدانی، سوالی اساسی در ذهن مخاطبان بوجود می‌آید که دلیل تعطیلی این سایت کدامیک از مباحث گفته شده است.

«ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیر مجاز آثار سینمایی و سمعی و بصری، چه به صورت فیزیکی و چه در فضای مجازی، با همکاری پلیس فتا و قوه قضائیه با هرگونه عرضه غیرقانونی محصولات فرهنگی برخورد می‌کند.»

«علی فرهمند» کارشناس و مدرس سینما در این باره به دیجیاتو می‌گوید:

«صحبتی درباره ادعای دادستان تهران مبنی بر تولید و پخش فیلم‌های مستجهن توسط این سایت نیست. اما اگر مسئله عرضه غیرقانونی محصولات فرهنگی باشد، با توجه به اینکه ایران قانون کپی‌رایت را به رسمیت نمی‌شناسد و سایت تاینی موویز هم در حوزه فیلم‌های ایرانی فعالیتی نداشته است، ستاد صیانت می‌توانست با گوشزد کردن مقوله سانسور به مسئولان این سایت، روند فعالیت آن را با فرهنگ و شئونات اسلامی همگام ساخته و آرشیو غنی این سایت را حفظ کند.»

به گفته یزدانی، اکنون ۱۵ مؤسسه از وزارت ارشاد، مجوز سامانه نمایشی درخواستی دارند و به صورت قانونی ۱۷ هزار عنوان برنامه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند اما سایت مذکور هیچ‌گاه درخواستی جهت کسب مجوز فعالیت خود در این حوزه ارسال نکرده است. وی در مورد برنامه‌های آینده این ستاد خاطر نشان نمود که ستاد صیانت از محصولات فرهنگی-هنری با هر سایت بزرگ و کوچکی که به صورت غیرقانونی اقدام به عرضه محصولات فرهنگی کند، برخورد خواهد کرد.

درباره ی back118

همچنین ببینید

اینتل به زودی از پردازشگر گرافیکی مستقل خود رونمایی خواهد کرد – دانلود رایگان نرم افزار

سال پیش بود که اینتل «راجا کُدوری» مدیر بخش توسعه رادئونِ AMD را به استخدام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *