سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / سه اشتباهی که موجب کاهش بهره وری در کار و زندگی می شوند – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

سه اشتباهی که موجب کاهش بهره وری در کار و زندگی می شوند – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

همه ما مایل هستیم در هر روزِ زندگی خود، بیشترین کار را در کمترین زمان انجام دهیم و در واقع بهترین میزان بهره وری را در فعالیت هایمان داشته باشیم
انجام موازی چندین وظیفه، موجب می شود کارایی به میزان زیادی کاهش و از سوی دیگر استرس افزایش یابد. در حالی که اگر ابتدا کار اول انجام شود و سپس وظیفه بعدی شروع گردد، بهره وری افزایش پیدا می کند و در نهایت وظایف بهتر و سریعتر انجام می شوند.

همه ما مایل هستیم در هر روزِ زندگی خود، بیشترین کار را در کمترین زمان انجام دهیم و در واقع بهترین میزان بهره وری را در فعالیت هایمان داشته باشیم. ولی برخی رفتارها می توانند کارایی مان را تحت تأثیر منفی قرار دهند. جالب تر اینکه همین رفتارها ممکن است از دید کارفرمایان یا مدیران به بهره وری بهتر کسب و کار منجر شود. در حالی که در واقع این طور نیست. در ادامه به 3 موردی می پردازیم که به منظور کارایی بهتر در کار و زندگی، باید از آنها دوری کرد:

1- انجام وظایف کاری در سفر

برخی افراد در تعطیلات نیز دست از ارتباطات کاری خود بر نمی دارند. تلفن های کاری و ایمیل های همکاران را پاسخ می دهند و به آنها پیام فرستاده و به پیام هایشان جواب می دهند. اگر شما نیز اینگونه هستید باید بدانید که وقتی در تعطیلات به همکار خود پیام می دهید، در واقع می گویید: «من انتظار دارم الان تو مشغول کار باشی». این عمل نیز بهره وری را کاهش می دهد و باید همواره به خود و دیگران احترام گذاشت و از ارسال پیام یا برقراری تماس با سایر همکاران در طول تعطیلات خودداری کرد.

3- انجام چند وظیفه به طور همزمان

بسیاری از افراد کارهای اداری شان را با خود به سفر می برند. این کار می تواند موجب کاهش بهره وری کار و نیز لذت از تعطیلات شود. در واقع علت سفر را نباید فراموش کرد: مسافرت موجب می شود از کار جدا شویم و ذهن خود را خالی نماییم.

2- برقراری ارتباطات کاری حین تعطیلات

درباره ی back118

همچنین ببینید

سامسونگ در هفته های آتی تولید نمایشگر آیفون های 2018 را شروع می کند – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

بر اساس گزارش ها سامسونگ می تواند نمایشگرهای OLED آیفون های سال 2018 را از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *