سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / رساله دکتری استیون هاوکینگ طی یک هفته بیش از 2 میلیون بار مشاهده شده است – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

رساله دکتری استیون هاوکینگ طی یک هفته بیش از 2 میلیون بار مشاهده شده است – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

هفته پیش بود که دانشگاه کمبریج اعلام کرد پایان نامه دکتری استیون هاوکینگ با موضوع «ویژگی های جهان های در حال انبساط» به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته که از آن زمان تا کنون، رساله مذکور بیش از 2 میلیون بار در وبسایت دانشگاه مشاهده شده است
هفته پیش بود که دانشگاه کمبریج اعلام کرد پایان نامه دکتری استیون هاوکینگ با موضوع «ویژگی های جهان های در حال انبساط» به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته که از آن زمان تا کنون، رساله مذکور بیش از 2 میلیون بار در وبسایت دانشگاه مشاهده شده است.

در این بین بیش از 500 هزار نفر نیز پژوهش علمی مورد بحث را دانلود کرده اند که به گفته دکتر اسمیت معاون ارشد بخش ارتباطات علمی دانشگاه کمبریج، رقم خارق العاده ای محسوب می شود.

جالب است بدانید که استیون هاوکینگ پایان نامه 134 صفحه ای خود را در سن 24 سالگی نوشته و در ادامه با نگارش کتاب «تاریخچه زمان»، یکی از تأثیرگذارترین کارهای علمی را به دنیای فیزیک ارائه کرده است.

پایان نامه هاوکینگ تا کنون 500 هزار بار دانلود شده

در صورت علاقه مندی می توانید پایان نامه دکتری استیون هاوکینگ را از این لینک دانلود کنید.

اسمیت همچنین اضافه کرد که رساله دکتری استیون هاوکینگ بیشترین بازدید در میان تمام موارد موجود در مخزن کتابخانه دانشگاه را در اختیار داشته، و احتمال می دهد این پایان نامه در بین تمام رساله های کتابخانه های دنیا نیز رکورددار بازدید توسط دانشجویان و علاقه مندان باشد.

صفحه نخست رساله دکتری استیون هاوکینگ

گفتنی است کاربران پیش از این برای دسترسی به نسخه دیجیتالی رساله هاوکینگ، باید 65 یورو به دانشگاه می پرداختند که حالا این فرآیند در راستای سیاست های تشویقی دانشگاه کمبریج برای انتشار علم، کاملاً رایگان شده است.

لازم به ذکر است که بازدید 2 میلیونی رساله هاوکینگ از 800 هزار مرورگر منحصر به فرد انجام شده که در مقام مقایسه، دومین پایان نامه دکتری پربازدید دنیا در سال 2017 تنها 7960 بار دانلود شده است.

درباره ی back118

همچنین ببینید

سامسونگ در هفته های آتی تولید نمایشگر آیفون های 2018 را شروع می کند – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

بر اساس گزارش ها سامسونگ می تواند نمایشگرهای OLED آیفون های سال 2018 را از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *