سرخط خبرها
خانه / سبک زندگی / با بچه‌ها‌یتان در مورد سیگار حرف بزنید – دانلود رایگان نرم افزار

با بچه‌ها‌یتان در مورد سیگار حرف بزنید – دانلود رایگان نرم افزار

– ترجمه از هدی بانکی: برای صحبت در مورد سیگار با بچه‌ها، هرگز زود نیست. شاید فکر کنید دلیلی ندارد با کودک ۵ یا ۶ ساله‌ی خود درباره‌ی سیگار و مسائل آن حرف بزنید چون به نظر شما این احتمال که فرزندتان در این سن بخواهد سیگار بکشد، صفر است، اما واقعیت این است که شما زمان بیشتری برای گفتگو پیرامون خطرات و آسیب‌های سیگار خواهید داشت

کمپانی‌های سیگار خوب می‌دانند چطور برای بلیط هواپیمایی محصولات خود بازاریابی کنند، برای همین فرزند کوچک شما احتمالا نخواهد فهمید نیکوتین چقدر می‌تواند مضر و اعتیادآور باشد.

\r\n

در مورد اعتیاد با او حرف بزنید

\r\n

صحبت‌های‌ خود را به ورزش ربط بدهید

\r\n

شاید هم متوجه شوید فرزندتان به جنبه‌های مالی و اقتصادی بیشتر اهمیت می‌دهد، پس می‌توانید یک ماشین حساب بردارید و به او نشان دهید یک فرد سیگاری اگر هر روز یک تعمیر لپ تاپ ایسوس پاکت سیگار بکشد، در عرض یک ماه، سه ماه و یا یک سال، چقدر پول هدر خواهد داد. بعد در این مورد بحث کنید که همین فرد با این مقدار پول چه چیزهایی می‌تواند بخرد.

\r\n

با افزایش سیگارهای الکترونیکی و قلیان و سیگارهای بدون تنباکو، راههای بیشتری پیش روی فرزند شماست تا یک عادت بد را انتخاب کند و به احتمال زیاد فرزندتان فکر می‌کند این جایگزین‌ها، بی‌خطر و بهتر هستند. پس باید مطمئن شوید که کودک‌تان تعمیرات گوشی را نسبت به خطرات و عواقب این جایگزین‌ها آگاه کرده‌اید و او می‌داند که این ابزارها نیز همان عواقب سیگار را دارند.
مهارت «نه گفتن» را در او تقویت کنید

\r\n

خانه و پیرامون‌تان را از وجود سیگار پاک کنید

\r\n

اگر گپ و گفت‌های خوب و هشیارانه با کودک‌ خود داشته باشید می‌توانید مانع سیگار کشیدن او بشوید. مطالعات زیادی نشان داده یک نوع خاص از صحبت یا بیان وجود ندارد اپل سنتر که روی همه‌ی بچه‌ها تاثیر یکسان داشته باشد و شما که از هر کس دیگری فرزند خود را می‌شناسید باید بفهمید بهترین راه ارتباط برقرار کردن و دوستی صمیمانه و موثر با او چیست، و خلاصه‌ی کلام اینکه رگ خواب او در دست شماست!

\r\n

هر چند صحبت در مورد سیگار، جدی است اما سعی کنید گفتگوهای‌تان به دور از هر گونه قضاوت یا تهدید و تنبیه باشد تا بهتر بتوانید با فرزندتان در این مورد حرف بزنید و اگر هم تعمیرات 118 احتمالا یک روز، سراغ سیگار رفت، از گفتن این موضوع به شما واهمه‌ای نداشته باشد.

\r\n

به جای صحبت‌های مکرر در مورد خطرات سیگار، در مورد اهمیت انتخاب‌های درست و سالم در زندگی بیشتر حرف بزنید. برایش توضیح دهید که تغذیه‌ی سالم، خوب خوابیدن و مرتب ورزش کردن می‌تواند به او کمک کند همیشه سالم و جذاب و خوش‌اندام باشد. اگر فرزند شما برای توانایی تند دویدنش ارزش قائل باشد یا وقتی که درک کند بلیط کیش خواب کافی داشتن به او کمک می‌کند تمرکز بیشتری سر ِ کلاس درس داشته باشد، احتمال اینکه مرتکب رفتارهایی شود که سلامتی‌اش را به خطر بیندازد بسیار کمتر خواهد شد.

\r\n\r\n

\r\n

 با بچه‌ها‌یتان در مورد سیگار حرف بزنید

\r\n

\r\n

مطالعات نشان داده محدود آموزش تعمیرات موبایل رایگان کردن دسترسی فرزندتان به سیگار و افراد سیگاری، تا حدود بسیار قابل توجهی از احتمال سیگاری شدن او می‌کاهد. پس بهتر است برای خانه‌تان قانونی وضع کنید که هیچکس اجازه ندارد در خانه سیگار بکشد یا با خود سیگار به خانه بیاورد. اگر دوستان یا اقوامی دارید که سیگاری هستند، مودبانه به آنها توضیح دهید که اجازه نمی‌دهید در خانه‌ی شما سیگار بکشند. اگر فرزند شما، پشتکار و جدیت‌تان را در مورد این محدودیت‌ا آموزشگاه تعمیرات موبایل ببیند (حتی با افراد بزرگسال)، در مورد انتخاب‌هایش بسیار بادقت عمل خواهد کرد.

\r\n

روی چیزی تمرکز کنید که فرزندتان به آن اهمیت می‌دهد

\r\n

بهترین راه پیشگیری از مرگ‌های ناشی از سیگار این است که از همان کودکی، آموزش داده شوند. تحقیقات نشان داده ۹۰ درصد از بزرگسالان سیگاری، اولین سیگار خود را وقتی که بچه بوده‌اند کشیده‌اند. در سال ۲۰۱۶، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها آموزش تعمیرات موبایل دریافت که ۸ درصد از نوجوانان دبیرستانی در عرض ۳۰ روز گذشته، یک سیگار کشیده‌اند.

\r\n

برای کودک‌تان دقیقا بیان کنید که سیگار کشیدن، اعتیادآور است و وقتی کسی سیگار کشیدن را شروع می‌کند، دیگر به سختی خواهد توانست آن را ترک کند. به فرزندتان توضیح دهید نیکوتین، به اندازه‌ی موادی چون هروئین و کوکائین، اعتیادآور و حتی خطرناک‌تر از آنهاست.

\r\n\r\n

\r\n

 با بچه‌ها‌یتان در مورد سیگار حرف بزنید

\r\n

\r\n

اهمیت خرید بلیط هواپیما ماهان سبک زندگی درست را به او گوشزد کنید

\r\n

الگوی خوبی برایش باشید

\r\n

بچه‌هایی که والدین‌شان سیگار می‌کشند، بیشتر مستعد سیگاری شدن هستند زیرا سیگار کشیدن را عادت بدی تلقی نمی‌کنند. حتی اگر نمایندگی اپل به فرزند خود بگویید قصد ترک سیگار دارید یا کاش هرگز سیگاری نبودید، کلام شما چندان موثر نخواهد بود. بچه‌ها همان چیزی را تقلید می‌کنند که شما انجام می‌دهید.

\r\n

در مورد سیگار و خطرات آن، بیش از اندازه هم حرف نزنید. مطالعات نشان داده گفتگوی مدام و تمام وقت در مورد سیگار می‌تواند احتمال سیگاری شدن فرزندتان را بیشتر کند! اگر به او بگویید: تو هرگز نباید سیگار بکشی! یا تمام سیگاری‌ها آدم‌های تیک بان بدی هستند٬ در واقع او را تشویق به طغیان خواهید کرد. اگر فرزندتان در سنین نوجوانی باشد، تمایل پیدا می‌کند سیگار را امتحان کند تا حداقل به شما ثابت کند «می‌تواند»!

\r\n

اگر فرزند شما علاقه‌مند به ورزش است، خطرات سیگار را به تاثیری که روی عملکرد ورزشی دارد ربط بدهید. برایش توضیح دهید چطور سیگار می‌تواند توانایی دویدنش را از او بگیرد یا بگویید اگر سیگار بکشد مجبور خواهد بود خیلی تعمیرات تخصصی لپ تاپ زود، بازی را ترک کند چون نفس کم خواهد آورد.

\r\n
– ترجمه از هدی بانکی: برای صحبت در مورد سیگار با بچه‌ها، هرگز زود نیست. شاید فکر کنید دلیلی ندارد با کودک ۵ یا ۶ ساله‌ی خود درباره‌ی سیگار و مسائل آن حرف بزنید چون به نظر شما این احتمال که فرزندتان در این سن بخواهد سیگار بکشد، صفر است، اما واقعیت این است که شما زمان بیشتری برای گفتگو پیرامون خطرات و آسیب‌های سیگار خواهید داشت. تنباکو، بلیط هواپیما دلیل عمده‌ی مرگ‌های قابل پیشگیری در سراسر دنیاست.

\r\n

گپ و گفت‌های دوستانه با هم داشته باشید

\r\n

در مورد خطرات جایگزین‌های سیگار با او حرف بزنید

\r\n

شاید به نظرتان جدی نیاید و حتی به آن بخندید، اما فشاری که فرزندتان از سوی همسالانش تحمل می‌‌کند بسیار زیاد است. اگر به فرزندتان سیگاری پیشنهاد شود و شما هرگز نیاموخته باشید که چطور در برابر یک درخواست تعمیر گوشی نادرست بدون اینکه وجهه‌ی خود را از دست بدهد، نه بگوید، مطمئن باشید آن سیگار را رد نخواهد کرد. حتی می‌توانید نقش بازی کنید، مثلا به فرزند خون یک سیگار پیشنهاد بدهید و او شیوه‌های مختلف نه گفتن را تمرین و اجرا کند؛ مثلا، نه متشکرم، از بوی آن خوشم نمی‌آید، نه، من باید برای تمرین بسکتبال آماده بشوم و سیگار باعث می‌شود تنفسم مشکل پیدا کند، یا نه ترجیح می‌دهم سیگار نکشم، در سینه‌ام احساس خرید بلیط هواپیما سوزش خواهم کرد.

\r\n

همانطور که می‌دانید، بدترین عوارض سیگار کشیدن، انواع سرطان‌ها، مشکلات ریوی و سایر بیماری‌هایی است که ناشی از سیگار هستند. اما اینکه به کودک خود بگویید سیگار خوب نیست چون ممکن است سرطان بگیرد، فایده‌ای ندارد چون بچه‌ها معمولا نگران پیامدهای بلند مدت نیستند. بلکه بیشتر به تاثیرات فوری سیگار واکنش نشان می‌دهند، مثلا بویی که روی موها و لباس‌ها می‌ماند، زرد تعمیر لپ تاپ شدن دندان‌ها، بد بو شدن دهان، مشکلات پوستی و …

\r\n

وقتی فرزند شما کودک است، به شما به عنوان قدرت مطلق نگاه می‌کند تا بفهمد چه چیزی خوب یا بد است، بنابراین گفتگو در مورد سیگار را زودتر شروع کنید تا در مسیر درست هدایت او قرار بگیرید.

\r\n\r\n

\r\n

 با بچه‌ها‌یتان در مورد سیگار حرف بزنید

\r\n

\r\n

بنابراین تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ شاید وقت آن باشد که خودتان هم سیگار را ترک کنید؛ برای سلامت خودتان و سلامت فرزندتان.

\r\n

درباره ی back118

همچنین ببینید

تو سرگرم می‌شوی، من آزار می‌بینم – دانلود رایگان نرم افزار

روزنامه قانون: به‌طورتقریبی بخش زیادی از زنان ایرانی تجربه آزار و اذیت در خیابان ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *